Kemp Na Staré Papírnĕ

Tento kemp nabízí klid na ojedinělém místě v jižních Čech.

Ideální prostředí pro dovolenou s dětmi nebo i vícegenerační rodinou.


!! Mnoho míst pro karavanové stání s přípojkou 220v – a to vše v bezprostřední blízkosti řeky !!


No řekněte! – kde jinde v Čechách můžete stanovat na ostrově? Nebo užívat přímé prostředí luxusního apartmánu přímo u řeky Lužnice.

Název kempu je z historie která sahá až do 18 století kde na místě dnešní restaurace stával mlýn. Traduje se že mletí obilí nebylo výnosné a tak se v období 1 světové války tehdejší majitelé rozhodli přejít na výrobu papíru za pomocí energie získané z dnes již zapomenutého mlýnského kola.

Přestavěno na kemp bylo v období komunistické éry.

     Kdy se národní podnik Stavby Silnic a Železnic ( SSŽ )  rozhodl zde vytvořil letní kemp pro mládež. Později toto místo dostalo svého názvu OSTROV MLÁDÍ

Kemp se nachází v lese, na jedné straně hraničí s chráněnou přírodní rezervací Kukle a na druhé straně  lemuje řeku Lužnici s vlastním kempovým ostrovem, kde můžete stanovat.

Je zde zaručen naprostý klid od okolního světa.

Kemp je otevřen od 1.4. do 17.9. 2023

Restaurace otevřena od 1.6.


Během tohoto období se můžete také ubytovat v některém z našich apartmánů-bungalovů, pronajmout si karavan nebo turistickou chatu.


Hledáme brigádníky na červenec a srpen!

Náplň práce: obsluha baru, kuchyňská výpomoc, výpomoc při úklidu. Hledáme také spolehlivého kuchaře na plný úvazek na červenec a srpen a na zkrácený úvazek na víkendy v červnu, eventuelně už v květnu.

Pro více informací se ozvěte na tento kontakt:  Kontakt.

INFORMACE O KEMPU

Na Staré Papírnĕ v České republice

O Kempu

Kemp o rozloze téměř 3ha se rozkládá na levém břehu řeky Lužnice, navíc jedna jeho část se nachází přímo na ostrově uprostřed řeky. Po zavření původních papíren byl objekt přestavěn a využíván jako dětský letní tábor podniku Stavby silnic a železnic, kam se sjížděly děti z celé republiky. V dnešním kempu se můžete ubytovat v malých čtyřlůžkových chatkách, v apartmánu, kterých je celkem šest, a můžete si přivézt i vlastní stan, obytný vůz nebo karavan.

Ubytování

Kromě kempování nabízíme také ubytování :
– Bungalovy / apartmány

– Turistické chatky

Kam z kempu na výlet

Jihočeský kraj je vzácný a bohatý vodní areál nedaleko Prahy. Díky své rozmanité přírodě a kulturním možnostem je Jižní Čechy ideálním místem pro všechny.

Recenze od našich hostů

Hans a Gerda Remminga

„Děkujeme za vaši vřelou pohostinnost během naší dovolené na 2 týdny. Krásné místo pod stromem (bylo příjemné s teplem) na vodě. V dopoledních hodinách chutný hnědý chléb, plavání, kanoistika, ve večerních hodinách sklenka vína ve stodole a kemp je také velmi krásná s řekou, ostrovem a lesem. A pak životní prostředí s “chrastícími” mosty, Táborem atd. Stručně řečeno: naše dovolená v České republice se nám opravdu líbila! “

Sander

„Camping Na Staré Papírnĕ, co Vám může nabídnout! Místo a prostředí, místo, kde jsme stáli na řece. Plavání pro mladé i staré, rybaření, pálení ohně a pečení chleba, terasa, kantýna se sbírkou věcí, pohled na kemp a mléčná dráha u přehrady. Užili jsme si to !!! “

Rodina Spierenburg

„Měli jsme s vámi skvělý čas. Zvláště dobrá pomoc s karavanem a výlety. Bylo to také poprvé, kdy jsme se s naším rotvajlerem vydali na dovolenou. Líbilo se jí plavání, ale les byl krásný! Pro nás bylo také velmi důležité, že pes je v pořádku. Navíc bylo vše čisté a uklizené. Měl jsem hezký týden díky a možná se zase uvidíme. “

Ceník

Na webových stránkách máme přehled o různých cenách pro tábořiště i pro různá ubytování. Máte dotazy ohledně cen? Pak nás můžete kdykoliv kontaktovat.